• شماره تماس: 021۵۵۶۹۹۷۸۷
0 مورد - 0 تومان
سبد خريد شما خالي است !
محصولات شما قيمت

پشم قالی بافی

انواع نخ قالیبافی

 

فرش دستباف از نخ های مختلفی تهیه می شود؛ برخی پشمی، برخی کرک و برخی با ابریشم بافته می شوند. خیلی از فرش های دستباف نیز ترکیبی از چند نخ گفته شده هستند. 

در این مقاله توضیحاتی درباره نخ پشم به شما می دهیم؛ همان قالی هایی که به اصطلاح می گویند پشمی است. این قالی ها از پشم گوسفند تهیه می شود.

طرح افشان در نقشه فرش چیست؟

فرش ایران طرح ها و نقوش بسیار زیبا و جالبی دارد؛ طرح و نقشه افشان یکی دیگر از انواع طرح فرش است.

انواع طرح در فرش ایرانی

انواع طرح های فرش در فرش های ایرانی به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند:

 

انواع قالی بر اساس جنس

اگر شما نیز علاقه مند به دانستن اطلاعاتی درباره جنس انواع فرش ایرانی هستید؛ این مقاله را بخوانید.

نقشه و طرح ماهی در فرش ایرانی

طرح ماهی درهم يکي از مهم ترين و در عين حال فراگيرترين طرح های قالي ايران است. اين طرح در بيشتر مناطق قاليبافي کشور استفاده شده و در بازارهاي جهان فرش نيز همواره مورد استقبال قرار گرفته است، درحال حاضر بافندگان فرش دستباف استانهای خراسان جنوبي ،همدان، آذربايجان شرقي ، مرکزی، فارس و... از طرح ماهی درهم به عنوان نقشه فرش استفاده می نمايند که در هر يک از مناطق فوق دارای ويژگی های خاص از لحاظ نقش مايه های کاربردی اندازه واگيره، حواشی کاربردی رنگبندی و بالاخره سبک نقشه از نظر شکسته يا گردان است.

نمادها در فرش ایرانی

از ایران تا سراسر جهان...

یکی از جنبه‌های جالب توجه مطالعه‌ی قالی و فرش شرقی، کشف معنایی است که در هر نقش فرش نهفته است.

روش نگهداری از فرش دستباف

نگهداری از فرش دستباف کار سختی نیست اگر شما نکات ساده ای را رعایت کنید.

نقشه شاه عباسی و تاریخچه آن

نقشه ي شاه عباسي يكي از طرح ها و سبك هاي رايج بافته شده در مناطق مختلف ايران _ به ويژه منطقه ي اصفهان_ است بسياري از اساتيد و كارشناسان آغاز بافت فرش با نقشه ي شاه عباسي را به دوره صفوي رسانيده و منسوب به اصفهان دانسته اند.

تشخیص فرش دستباف از ماشینی

در این جا آزمون کوتاهی را برای تشخیص ماشینی یا دست‌بافت بودن فرش در اختیار شما قرار خواهیم داد؛ فرش را برگردانید و پشت آن را با دقت نگاه گنید اگر نتوانید نقشه‌ی پشت فرش را به وضوح نقشه‌ی روی فرش ببینید، متاسفیم این فرش دست‌بافت نیست!

نقشه کدبندی یا کامپیوتری چیست؟

اگر در زمینه تابلو فرش، طراحی و بافت آن فعالیت دارید حتما در مورد نقشه کدبندی یا کامپیوتری یا نقشه عددی تابلو فرش مطالبی شنیده اید. در این مختصر سعی دارم شما را با تولید و بافت فرش به این روش آشنا کنم.

نقشه و طرح فرش محرابی

ذكر نام فرش های محرابی یاد آور محراب، جایگاه نماز، سجده گاه و مقدس ترین عمل یعنی نماز است.

تفاوت فرش دستباف و ماشینی

فرش ایرانی به عنوان یکی از قدیمی ترین فرش های اروجینال جهان شناخته شده است. فرش های ایرانی طرح و نقشی بسیار زیبا و هیجان انگیز دارند که این نشان می دهد ایرانی ها توانایی بافت بهترین فرش ها در دنیا را از آن خود کرده اند.

واقعا با تعریف و تمجید نمی توان زیبایی فرش پارسی را توضیح داد؛ ما سعی می کنیم در این مطلب و مطالب دیگر به شما بگوییم زمان خرید یک فرش یا قالیچه ایرانی باید به چه نکاتی توجه کنید.

تماس با ما

ساعات کار: 10 صبح الی 18

  • تهران-سبزه میدان-بازار بزرگ-بازار کفاشها-سرای انقلاب-طبقه همکف-پلاک ۱۶
  • 09126896030
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…